Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?

butelka termiczna dafi
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki termicznej?
15 grudnia, 2019
Jak działa filtr pH+?
27 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?

Trzeba podkreślić, że picie czystej wody to konieczność dla każdej żywej istotny, w tym także człowieka. Należy więc zadbać, żeby woda, którą pijemy była czysta – czyli przefiltrowana. Sprostać tym oczekiwaniom próbują różni producenci, którzy proponują różnego rodzaju dzbanki, które służą do filtrowania wody. Trzeba dodać, że wybór wspomnianych dzbanków jest naprawdę duży, a więc każda osoba z pewnością znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom.

Nadmieńmy, że dzbanek filtrujący wcale nie jest żadnym zbędnym gadżetem. Jeżeli mamy problem zarówno z twardą wodą bądź też kamieniem, który osadza się na dnie czajnika, należałoby rozważyć zakup takiego dzbanka, który przyczyni się do tego, że wodę będzie wręcz idealna, zarówno do przegotowania, jak również do picia. Oprócz tego, dzbanek jest bardzo praktyczny, zaś przefiltrowana dzięki niemu woda  z powodzeniem zastępuje zwykłą butelkowaną wodę mineralną. Co więcej, dzbanek z całą pewnością będzie się pięknie prezentował w naszej kuchni. Warto od razu wspomnieć o tym, jak właściwie napełnić dzbanek filtrujący. Jest to niezwykle proste, trzeba się tylko stosować do kilku bardzo prostych zasad: przed każdym włożeniem użyciem nowego filtra trzeba umyć dokładnie wszystkie elementy, a następnie złożyć dzbanek; filtr należy umieść w zbiorniku, po czym delikatnie go dociskając; później trzeba nałożyć pokrywę.

Co ważne przed pierwszym użyciem filtra trzeba dwa razy przefiltrować nim wodę, celem odpowietrzenia filtra, a także usunięcia mogących się z niego wydostawać mikro drobinek węgla aktywnego. Jednakże pamiętajmy, żeby tej wody nie pić, możemy natomiast użyć jej między innymi do podlania kwiatków. Na koniec należy jeszcze ustawić przypomnienie dotyczące wymiany filtra. Po wykonaniu wspomnianych czynności możemy już nalewać wodę do dzbanka i ją pić – będziemy mieć pewność, że jest ona czysta oraz smaczna.

Co należy zrobić, kiedy woda nie przepływa przez filtr – postępowanie

W przypadku, kiedy woda nie chce przepływać przez nasz filtr, musimy go koniecznie wyjąć z dzbanka, a następnie potrząsnąć nim, po czym zainstalować ponownie. Czasem może zdarzyć się tak, że mieszanka filtrująca, która znajduje się w filtrze może ulec zapowietrzeniu – możemy to wyeliminować przez potrząśnięcie naszym filtrem. Reasumując, wcale nie musimy się martwić, jeśli przez nasz filtr nie będzie przepływała woda. Wystarczy zaledwie, że postąpimy według zaleceń producenta i po chwili wszystko już powinno działań poprawnie.