Do czego służy butelka termiczna?

Jak filtrować wodę w dzbankach Dafi
Jak filtrować wodę w dzbankach Dafi?
1 grudnia, 2019
butelka termiczna dafi
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki termicznej?
15 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Do czego służy butelka termiczna?

Do czego służy butelka termiczna

Lubisz w sprytny i praktyczny sposób przechowywać ulubione napoje? Coraz więcej osób to robi, dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się butelki termiczne, także te od DAFI. Zależnie od tego, czego chcesz, butelka przechowa napój w niskiej lub w wysokiej temperaturze, jest idealna do użytku niezależnie od pogoda ani od pory roku.

Zasady użycia butelki termicznej

W butelce termicznej można przechowywać niemal każdy rodzaj ulubionego picia- wodę, sok, herbatę, kawę i inne. Jeżeli zamierzamy wlać do butelki gorący napój, trzeba pamiętać, by u góry zostawić około 2 centymetry wolnej przestrzeni. Butelka jest tak skonstruowana, by utrzymywać wymaganą temperaturę przez około 12 godzin.

Butelka termiczna DAFI nie jest przeznaczona do przechowywania napojów gazowanych. Przed pierwszym użyciem butelki warto ją umyć- najlepiej za pomocą letniej wody wraz z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Tak samo należy dbać o butelkę po każdorazowym użyciu. Butelki termiczne nie są przeznaczone do mycia w zmywarkach. Z butelki korzystać mogą wszyscy, starsi i młodsi członkowie rodziny, jednakże, jeśli chodzi o dzieci to zaleca się korzystanie z butelki termicznej DAFI przez dzieci powyżej 3 roku życia.

Design i funkcjonalność

W DAFI zadbano o to, by butelki termiczne spełniały w 100% swoje zadania przechowywania ciepłych i gorących napojów oraz odznaczały się ciekawym i nowoczesnym designem. Butelki stworzone zostały z wielką dbałością o szczegóły i detale, a także z najlepszych materiałów. Szczelna zakrętka została wyposażona w uchwyt dla wygody jej przenoszenia. Niezależnie od wielu gustów, butelki termiczne DAFI dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać butelkę idealnie odpowiadającą jego upodobaniom. Butelki termiczne DAFI stworzone zostały tak, by były bezpieczne dla środowiska naturalnego. Wykonane są one z tworzyw, w których nie występuje szkodliwy dla zdrowia i dla środowiska bis fenol A.

Butelka po użyciu (nawet wielokrotnym) nie przenosi smaków i zapachów, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości stali kwasoodpornej wewnątrz butelki. Butelka wykonana została bardzo solidnie, dlatego jest ona odporna na ewentualne uszkodzenia. Posiadanie zawsze przy sobie butelki termicznej z gorącym napojem- jak kawa czy herbata- znacząco obniża zużycie plastikowych kubeczków co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Butelki termiczne DAFI mają pojemność 490 mililitrów oraz antypoślizgową podstawę.